DSCN9652

Vraag dat maar aan onze derde ploeg ... Nadat ze in 2014 waren opgericht, hebben ze de eerste 2 seizoen gebruikt om op mekaar ingespeeld te geraken, maar in 2016 vonden ze de tijd rijp om eens een gooi te doen naar promotie richting 4° afdeling. Trainer Patrick en délégé Danny zagen hun ploeg nog aangevuld met enkele voetballers (en ook met Lennart Driesen, maar die namen we er dan maar bij) dus dit kon niet meer mislopen.

2016 2017 6

Alleen was de competitiestart met 2 op 9 (gelijk tegen De Kroon en Van Broekhoven en verloren op het veld van FC Kolonie) niet meteen om over naar huis te schrijven en begon iedereen te beseffen dat winnen stilaan een must werd. Uiteindelijk lukte dat ook tegen Geneberg en VK Kolonie, maar bezoeken aan de topploegen Gio's en Real Heesakker draaiden telkens uit op een puntendeling zodat we er niet in sloegen om dichter bij hen te sluipen. Met 15 op 15 tegen Torpedo; Zonnekloppers; RST Millegem; Atib Leopoldsburg en De Kroon voor Nieuwjaar slopen we toch terug richting de top, hoewel we er in sommige wedstrijden stevig voor hebben moeten knokken. In Leopoldsburg mag je dit zelfs letterlijk nemen, want daar is de match door toedoen van de thuisploeg volledig uit de hand gelopen. De scheidsrechter durfde hier niet tegen ingrijpen (wat we voor alle duidelijkheid heel goed kunnen begrijpen) en ook onze klacht tegen hen is nadien geklasseerd zonder gevolgen, maar de punten waren gelukkig voor ons.

Na de winter ging de strijd om de promotieplaatsen gewoon verder en de motor van KFCS was eindelijk volledig op toerental geraakt. Met 19 op 21 kunnen we spreken van een geweldige start, maar finaal zou blijken dat de puntendeling thuis tegen Gio's het puntenverlies te veel was. Geneberg; VK Kolonie; Real Heesakker; Torpedo; Zonnekloppers en RST Millegem (waar we voor het eerst in onze bestaansgeschiedenis konden gaan winnen) konden ons niets in de weg leggen en thuis tegen Gio's knokten we 2 keer terug na een achterstand, maar winnen was hier echt wel nodig om Real Heeaskker en Gio's onder druk te kunnen zetten. Toen stilletjes duidelijk werd dat de promotie voor Gio's en Real Heeaskker was, kregen wij in Kortijnen nog het gevreesde Atib Leopoldsburg tegenover ons. We waren duidelijk de heenmatch nog niet vergeten en de ploeg hield zich tijdens die match vooral met randzaken bezig en dat leidde opnieuw tot puntenverlies en toen was het helemaal game over. Zo spraken we allemaal toch over een seizoen van 'net niet'.

DSCN9432

Wat doe je dan? De technische staf behield het vertrouwen en we trokken nogmaals de transfermarkt op en vulden de kern opnieuw aan want in het seizoen 2017-2018 gingen we een nieuwe gooi doen naar promotie. Alleen was de competitiestart nog desastreuzer van het seizoen voordien (1 op 9 na nederlagen tegen Olmen en Van Broekhoven en een gelijkspel thuis tegen Atib Leopoldsburg). Vervolgens pakten we 9 op 9 en parkeerden we ons al in de subtop met nog heel wat andere ploegen. Van meet af aan was het duidelijk dat De Kroon alles had ingezet op de titel en dat we van heel goeie huize zouden moeten zijn om hen af te stoppen. Wij rekenden intussen af met Zonnekloppers; Motorclub en RST Millegem, maar op het veld van Geneberg liep het opnieuw pijnlijk fout. VK Kolonie kreeg een week later de rekening gepresenteerd voor onze frustraties van die onnodige nederlaag en zo stonden we toch met wat meer vertrouwen op het veld voor onze thuismatch tegen De Kroon. Alleen stelden we vast dat zij over een betere ploeg beschikten dan wij en beten we logischerwijs in het zand. Om 2017 af te ronden kregen we normaal nog 2x FC Kolonie tegenover ons, maar voor de match bij ons gaven ze forfait en 2 weken later in Lommel kwamen we niet verder dan een billijke puntendeling.

2017 2018 14

De eerste maanden van 2018 leefde KFCS III op een wolk want begin maart stonden ze op plaats 2. Van Broekhoven dacht ons nieuw puntenverlies aan te smeren, maar ging finaal toch door de knieën. Olmen kreeg de rekening van de zware nederlaag op de openingsspeeldag meteen terugbetaald (hier moesten we zelfs beroep doen op het toenmalige oudere meubilair van KFCS II, maar dat bleek geen probleem). Zonnekloppers haakten af als eerste af in de titelstrijd en ook met Geneberg hadden we nog een ei te pellen en dat is toen ook gebeurd (10-3!). Op RST Millegem graaiden we ook vlot de 3 punten mee en toen we eindelijk ook Red Star eens in de ogen konden kijken, wisten we dat we tegenover onze enige overgebleven concurrent stonden. Op het veld was hier minder van te merken, want KFCS vleegde simpel de vloer aan met de Mollenaren en gingen een week later zelfs nog een verdiend punt halen op het veld van kampioen De Kroon. Ook Atib Leopoldsburg bleek niet in staat om onze TGV af te stoppen en we waren maar wat blij dat dit keer alles op een fatsoenlijke manier is verlopen daar.

DSCN5263

Intussen waren we aangekomen op 31 maart 2018 en dat was voor KFCS III de dag des oordeels. Als ze toen thuis wonnen van Red Star, dan was de promotie naar 4° afdeling een feit. Een nederlaag was geen drama, maar met lastige verplaatsingen naar VK Kolonie en Motorclub nog in het vooruitzicht maakten ze het toch best zo snel mogelijk af. We schudden heel Schoonbroek nog eens wakker en de opkomst was gigantisch naast ons veld. KFCS dolde opnieuw van meet af aan met z'n tegenstander en na een vlotte 4-0 overwinning was de promotie die de ploeg al 2 seizoenen najoeg eindelijk een feit. Dat ze de laatste 2 wedstrijden verloren, deerde niemand meer want het doel was bereikt.